Aktywizacja i motywacja osób bezrobotnych za pomocą treningów twórczości oraz terapii poprzez sztukę
Nic nie wpływa lepiej na podświadomość jak środki pozawerbalne. Możemy sobie powtarzać, że coś zrobimy, jednak odpowiednia motywacja, wpływ obrazu połączonego ze słowem oraz twórcze podejście do problemu wyzwala nieuświadomione potencjały oraz pokłady energii do działań, twórczą postawę, podwyższa samoocenę, wiarę w siebie.
Propozycje programów

Temat wykładu; Czas wolny- konstruktywne wykorzystanie czasu wolnego, zmiany modelu.

I. Zajęcia warsztatowe rozwijające kreatywność i wyobraźnię

- Ćwiczenia relaksacyjne

- Wizualizacje nastawione na sukces

- Relaksacyjne i aktywizujące techniki terapii poprzez sztukę

- Trening twórczości

- Techniki manualne wpływające na poprawę samooceny:

- Afirmacje wyrażone w wybranych technikach plastycznych.

Afirmacje wpływają na wzrost poczucia własnej wartości. Celem afirmacji jest utwierdzenie się w przekonaniu o własnych możliwościach i uwierzeniu w sukces.

- Techniki muzykoterapii wspomagające pamięć i naukę, podtrzymujące aktywność, poprawiające koncentrację, wzmagające kreatywność (sprawiają, że rozluźnione ciało i pobudzony mózg tworzą idealny stan do optymalizacji działań).

II. Aktywizacja intelektualna : zdobywam wiedzę – zmieniam życie
Propozycje rozwijania zainteresowań poprzez uczestnictwo w kulturze; wycieczki do teatru, muzeum oraz dyskusje tematyczne.

Zajęcia o charakterze kulturotwórczym pozwalają na wypełnienie pustki wartościowymi emocjami, dzięki czemu myślimy, czujemy i funkcjonujemy w sposób pełniejszy, bardziej wartościowy i dający głębokie zadowolenie.